Filtry patronowe

Filtry patronowe Donaldson spełniają najwyższe wymagania w zakresie wydajności separacji i jakości produktu. Oferujemy duży wybór różnych konstrukcji i odmian filtrów patronowych Donaldson Torit do usuwania kurzu dla prawie każdego zastosowania.

Unikalna technologia nanowłókien w filtrach z wkładami Ultra-Web® umożliwia łatwe czyszczenie i jest idealna do szerokiej gamy zastosowań związanych z filtracją kurzu, dymu i mgły. Pod względem wydajności i żywotności wielokrotnie przewyższają one konwencjonalne filtry. Natomiast wkłady filtrujące Ultra-Web® SB są odporne na silny pył, chemikalia i wilgoć.

Suche i gruboziarniste cząstki występują szczególnie przy obróbce metali. W tym przypadku filtry patronowe Cellulex™ osiągają wysoki stopień wydajności dzięki unikalnemu, połączonemu, różnemu rozmiarowi włókien i bardziej równomiernemu rozmieszczeniu włókien.

Oprócz filtrów patronowych Fibra-Web®, których szeroki rozstaw fałd umożliwia dokładne czyszczenie impulsowe włóknistych i aglomerujących cząstek, filtry kasetowe Torit-Tex® z nową warstwą membrany PTFE na poliestrowym materiale nośnym typu spunbond umożliwiają doskonałą filtrację w zastosowaniach, w których zanieczyszczenie Produktu musi być zminimalizowane. Dzięki temu są idealne do zastosowań w przemyśle chemicznym, przemysłowym i spożywczym.

 

Zastosowanie

Filtry patronowe Donaldson zapewniają optymalne media filtracyjne do różnych zastosowań, w tym wymagających zaawansowanej filtracji.