Filtry kieszeniowe

Filtry kieszeniowe służą do uzdatniania powietrza w pomieszczeniach. Minimalizują zagrożenia dla zdrowia poprzez oddzielanie grubego i drobnego pyłu, zapewniając w ten sposób najlepsze możliwe warunki pracy i produkcji. Filtry kieszeniowe składają się z wysokiej jakości, syntetycznej włókniny filtracyjnej wykonanej z włókien poliestrowych lub polipropylenowych, które osadzone są w plastikowej lub metalowej ramie w formie kieszeni. Zapewnia to całkowitą szczelność, co w połączeniu z progresywną strukturą włókien syntetycznych przekłada się na wysoką skuteczność i zdolność gromadzenia pyłu filtrów kieszeniowych

 

Obszary zastosowań

W odniesieniu do różnych klas filtrów kieszeniowych do systemów wentylacyjnych rozróżnia się filtry zgrubne i dokładne. Te pierwsze są używane na przykład jako filtry wstępne do filtrów drobnego pyłu. Filtry kieszeniowe do drobnego pyłu można z kolei znaleźć we wszystkich systemach wentylacyjnych, na przykład w branży farmaceutycznej, medycznej, produkcji żywności lub w systemach klimatyzacyjnych w biurach.

 

Właściwości i zalety materiału

Specjalna konstrukcja filtrów kieszeniowych zapewnia równomierny przepływ powietrza, dzięki czemu cała powierzchnia filtra jest dostępna do przechwytywania pyłu. Proces jest zrównoważony energetycznie – niski opór powietrza filtra kieszeniowego i jego całkowita odporność na korozję umożliwiają długą żywotność nawet przy wysokiej wilgotności wewnętrznej. Filtry są również łatwe w instalacji i w pełni kompatybilne z popularnymi ramkami montażowymi. Ponadto filtry kieszeniowe z ramami z tworzywa sztucznego są korzystne pod względem ekologicznym, ponieważ ramę i materiał filtracyjny można całkowicie zutylizować ze względu na ich skład materiałowy.