Filtry kompaktowe mogą być stosowane jako filtry wstępne dla filtrów absolutnych lub jako filtry końcowe dla środowisk wymagających niższych parametrów czystości powietrza.

Ich konstrukcja to rama polipropylenowa oraz medium filtracyjne microglass gęsto splisowane.

Posiadamy w ofercie również filtry kompaktowe w wersji wysokotemperaturowej a także w wersji wzmacnianej dla czerpni powietrza w turbinach gazowych. Dostępne w klasach F6-F9 wg EN 779:2002.

Filtry kompaktowe to połączenie filtrów kieszeniowych oraz filtrów typu compa-pleat, co oznacza, że produkt łączy w sobie kilka zalet. Dzięki wąskiemu fałdowaniu materiału filtracyjnego można uzyskać ponadprzeciętną wydajność w porównaniu z konwencjonalnym filtrem, która pozostaje stała przez długi czas nawet przy zmiennych przepływach objętościowych lub ekstremalnych warunkach pracy.

Obszary zastosowań

Filtry kompaktowe są stosowane głównie jako filtry wstępne lub główne we wszystkich typach przemysłowych i komercyjnych systemów klimatyzacji, na przykład w przemyśle farmaceutycznym lub inżynierii precyzyjnej oraz w produkcji żywności lub jako filtry wstępne do filtrów HEPA.

Właściwości materiału i zalety produktu

Kompaktowa konstrukcja wykonana z wysokowydajnej włókniny z włókna szklanego i plastikowej obudowy sprawiają, że kompaktowy filtr jest wytrzymały i stabilny. Szczelnie pofałdowane medium filtracyjne zmniejsza straty ciśnienia i zapewnia wysoką zdolność magazynowania pyłu. Całościowo spawana, solidna obudowa filtra ma niewielką głębokość montażową dzięki pomysłowej konstrukcji wykonanej z równomiernego i stabilnego łączenia. Kolejną zaletą w tym kontekście jest duża powierzchnia dopływu w stosunku do powierzchni mediów filtracyjnych.

Zastosowany materiał filtracyjny i plastikowa obudowa filtra kompaktowego są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia i szczególnie przyjazne dla środowiska dzięki całkowitemu spaleniu ramy. W porównaniu z filtrami kieszeniowymi, kompaktowy filtr wyróżnia się dłuższą żywotnością i mniejszymi różnicami ciśnień. Zalety konstrukcyjne wspierają właściwości filtracyjne w połączeniu z wysoką wydajnością i sprawiają, że kompaktowy filtr jest gwarantem zrównoważonego rozwoju.