Filtry tłuszczowe

Wysokie stężenia pyłów oraz mgły olejowej i emulsyjnej występują przede wszystkim w pomieszczeniach przemysłowych i kuchennych. Uwalniane tam tłuszcze są w dużych ilościach wchłaniane przez parę wodną. Jeśli tłusta para nie zostanie odciągnięta, istnieje ryzyko, że zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu w pomieszczeniu spowodują poważny uszczerbek na zdrowiu. Metalowy filtr Hydromesh firmy Freudenberg niezawodnie odfiltrowuje szkodliwe substancje, zapewniając w ten sposób lepszą jakość powietrza. Filtry sprawdziły się w oddzielaniu wilgoci i są stosowane do filtracji powietrza nawiewanego w elektrowniach, sprężarkach i turbinach gazowych w przemyśle naftowym i gazowym. Łapacz tłuszczu i filtry kondensacyjne są idealne jako filtry wstępne do systemów kasetowych Pulse-Jet w szczególnie zapylonych środowiskach o wysokiej wilgotności lub wysokim poziomie rozpryskiwania wody (np. platformy wiertnicze i systemy offshore oraz systemy z okresowo powtarzającą się wysoką wilgotnością). Na przykład okap kuchenny może niezawodnie usuwać cząsteczki tłuszczu i zapachów z pary kuchennej za pomocą metalowego filtra.

Właściwości materiału i zalety produktu

Jednostka filtrująca utkana jest z wysokiej jakości metalowych drutów, tworząc solidną metalową siatkę (filtr z siatki drucianej), zapewniając dużą powierzchnię chłodzącą i niski opór powietrza. Metalowa siatka jest otoczona aluminiową osłoną uchwytu i jest mocno zamocowana między dwiema maskownicami. Filtry metalowe Freudenberg Hydromesh są dostępne w różnych wymiarach.

Czyszczenie

Regularne stosowanie prowadzi do szybszego nasycenia filtra łapacza tłuszczu. Jeśli filtr jest nasycony, należy go wyczyścić lub wymienić. W zależności od wielkości filtra czyszczenie odbywa się ręcznie lub myjką wysokociśnieniową. Są suszone na powietrzu. Filtr łapacza tłuszczu jest filtrem stałym, który może być używany przez kilka lat, jeśli jest regularnie czyszczony (co 4 do 6 tygodni). Filtry suszone są na powietrzu. Zalecane są krótkie odstępy między czyszczeniem, aby zapobiec zamulaniu się tłuszczu w filtrze, ponieważ zlepiającego się tłuszczu nie można usunąć z tkaniny filtracyjnej nawet w wysokich temperaturach czyszczenia.