Zamów filtry labiryntowe

Filtry labiryntowe, kartonowe przeznaczone są do kabin, komór i ścian lakierniczych.
Ich specjalna budowa zapewnia dużą sztywność umożliwiając montaż bez dodatkowych
wzmocnień.

Filtry kartonowe kabinowe gwarantują bardzo skuteczną filtrację cząstek lakieru.

Kształt ścianek i rozmieszczone symetrycznie otwory powodują, iż przepływające powietrze wraz z zanieczyszczeniami wprowadzane jest w zawirowanie, co powoduje osadzanie się zanieczyszczeń progresywnie wewnątrz ścianek filtra.

Nazwa filtry labiryntowe pochodzi od zasady jego działania. Powietrze przepływające poprzez  wiele załamań kartonu jest oczyszczane z drobinek lakieru poprzez osadzanie się ich na jego ściankach.

Gdzie są wykorzystywane filtry labiryntowe?

Filtry labiryntowe kartonowe wykorzystywane są nie tylko w profesjonalnych kabinach lakierniczych, ale także we wszelkiego rodzaju ścianka lakierniczych. Filtry kartonowe gwarantują bardzo wysoką chłonność przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny produktu.

Standardowo mają wysokość 1,00m; 0,90m; oraz 0,75m a ich skuteczność, w zależności od środowiska, w którym pracują waha się od 91-98,2%.

Do zalet filtrów labiryntowych, kartonowych można zaliczyć:

  • bardzo wysoką chłonność
  • bardzo niską cenę
  • stosunkowo prosty montaż
  • wysoką wydajność
  • łatwość utylizacji

Sposób instalacji filtrów labiryntowych kartonowych jest bardzo prosty i nie  wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności czy narzędzi. Na każdym opakowaniu zawarta jest instrukcja instalacji filtra w formie opisu i instrukcji obrazkowej.

W ofercie posiadamy także wysokowydajne filtry kartonowe Columbus charakteryzujące się bezkonkurencyjnymi właściwościami filtrującymi. Unikalna konstrukcja filtrów kartonowych Columbus zapewnia najwyższą możliwą skuteczność w filtrowaniu cząstek lakieru jednocześnie zapewniając optymalne przepływy powietrza. Dzięki temu pozwalają na utrzymanie w doskonałym stanie miejsce w którym odbywa się lakierowanie lub malowanie natryskowe. Filtry Columbus oprócz warstwy filtracyjnej z kartonu w tylnej części posiadają syntetyczną warstwę dzięki czemu zapewniają skuteczność filtrowania na poziomie 99,9%.